•          Mokyklos adresas:
  • Vytauto g. 47, 68291 Marijampolė
  •                 KONTAKTAI                    

            

     

                                                           

 

                                                                                                                 

 

                                                         


                 


                                                         


❗❗ Ps. Elektroninius pažymėjimus turi visų bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, išskyrus Marijonų gimnazijos ir šv. Cecilijos gimnazijos kai kuriuos mokinius. Minėtų gimnazijų mokiniai kol kas elektroninių mokinio pažymėjimų neturi, todėl, kol bus išspręstas šis klausimas, laikinai registruotis jiems elektroninėje sistemoje nereikės. Jeigu dar yra pavienių atvejų, kad mokiniai šiuo metu neturi elektroninių pažymėjimų, prašome informuoti mokyklą tel. (8 343) 53308 arba el. p. marijampolesmenomokykla@gmail.com. Kitais rūpimais klausimais informaciją teikia mokyklos direktorė tel. 8 617 89638. ❤

                                                        


                                                                                                                        


                                                                   


                                                                   


Marijampolės meno mokyklos choreografijos skyriaus vaikų vasaros užimtumo programa - projektas „Performance Art movement“ - tai ne tik laisvalaikio veikla, bet ir šokio kalba pasiųsta žinutė - karantininė depresija. Tai būsena, kai esi uždarytas, kai dienų dienas leidi sėdėdamas prie ekrano, bandai nepalūžti, kai norisi lipti sienomis, ar užvaldo vienatvė. Bet kiekvienas laukimas visada turi viltį...

                                                                    


                                                                   

     


                                                                   Gegužės 5 d. dailės skyriaus mokiniai dalyvavo virtualioje Ievos Olimpijos Voroneckytės pamokoje-paskaitoje. Dailininkė pasakojo apie gatvės meno, juvelyrikos kūrybą. Pasakojimą gausiai iliustravo savo sukurtų darbų nuotraukomis. Virtualų susitikimą su menininke organizavo mokytojos Aušra Šuliokienė ir Neringa Krivičienė.

   

   


Balandžio 17 d. Kauno 1-oje muzikos mokykloje vyko jubiliejinis  X-asis respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Garsų vaivorykštė“. Šiemet jame dalyvavo jaunieji pianistai iš 14 Lietuvos muzikos (meno) mokyklų.

Sveikiname Andrėją Vosyliūtę (A grupė), laimėjusią II laureato vietą ir nominaciją už geriausios lietuviškos pjesės atlikimą (mokytoja G. Stanionienė);

Ievą Charžauskaitę (A grupė), laimėjusią II laureato vietą (mokytoja G. Stanionienė);

Rusnę Pajaujytę (C grupė), laimėjusią II vietą ir nominaciją už originalią interpretaciją (mokytoja D. Radzevičienė).

      

  


Mokinė Patricija Daugėlaitė (mok. L. Kupstienė) dalyvavo 1-ame respublikiniame tautinių instrumentų atlikėjų-solistų konkurse „Tautiniai atspindžiai“ ir tapo diplomante. Konkursas sulaukė 235 dalyvių, iš jų net 193 kanklininkės

   


 

XI TARPTAUTINIS VAIKŲ IR JAUNIMO PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ SOLISTŲ IR ANSAMBLIŲ VIRTUALUS FESTIVALIS - KONKURSAS „PAVASARIO TRIMITAI 2021”
Konkurse dalyvavo 8 šalių: Portugalijos, Rumunijos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos ir Lietuvos jaunieji muzikantai.
Iš viso - 210 atlikėjų, 9 ansambliai ir 174 solistai, kurie buvo skirstomi į varinių ir medinių instrumentų pogrupius ir varžėsi klasikinės, estradinės-džiazinės bei šiuolaikinės muzikos kategorijose.
Džiaugiamės mūsų mokinių Mangirdo Klusaičio, Kristupo Krasnodemskio, Gyčio Žardecko bei jų mokytojų Audriaus Pučinsko, Remigijaus Stočkaus ir koncertmeisterio Arūno Šerpyčio pasiekimais!
 
         
 
 
 
                                                                         

 


                          

Šių metų vasario-kovo mėnesiais vyko Širvintų meno mokyklos organizuotas respublikinis vaikų ir mokinių  dailės ir muzikos festivalis-konkursas ,,Laisvė – kūrybos pradas“ (Ignas Šeinius), skirtas paminėti Lietuvos valstybingumui svarbias datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. 

S. Jonkus - "Rimtas pokalbis" atlieka Motiejus Gavutis 9m., mokyt. G.Kraptavičius.

Piešė Jokūbas Valiokas 10m.mokyt. J. Preikšienė

                                                               

                                                                

                                                                     


 

 Projektas „Ex abrupto“ persikėlė į virtualią erdvę. Jis buvo skirtas mokiniams, norintiems įgyti muzikinio kompiuterinio raštingumo, programavimo bei pagilinti muzikos kūrimo žinias. Pirmieji kūrybiniai bandymai su programomis Samplitude Prox ir Ableton Live. 

 
     
 
   
                         

Socialinė partnerystė su Marijampolės profesinio rengimo centru projekte „Gaudyk vėją – raski meną“. Viena iš projekto veiklų gatvės meno kūrybinės dirbtuvės su menininke Ieva Olimpija Voroneckyte vyko vasarą, ugdymo proceso projektinės veiklos metu. Dėkojame dailės skyriaus pagrindinio ugdymo IV klasės mokiniams: Karolinai Batranak, Miglei Bielkauskaitei, Lukai Grigaitei, Evai Lukoševičiūtei, Rusnei Puidokaitei, Danielei Šalaševičiūtei, Justei Vitkauskaitei, Editai Kazlauskaitei ir Joriui Pauliukaičiui, mokytojoms Neringai Krivičienei ir Astai Strašauskienei, dalyvavusiems projekto veiklose, savo indėliu prisidėjusiems prie mūsų gimtojo miesto meninio įvaizdžio kūrimo.
Kinetinės skulptūros kūrimas dėl karantino apribojimų veikloms vyko virtualiai.
 

                                                             

Duetas Elzė Armonaitė, violončelė (mok. I. Valiulienė) ir Atėnė Jurevičiūtė, fortepijonas (mok. S. Maurutienė) dalyvavo nuotoliniame konkurse Prahoje ir laimėjo laureatų II diplomą. Sveikiname mokines ir jų mokytojas.

                                         


                                                   

Spalio 21-24 dienomis meno mokyklos choreografijos skyriaus mokiniai turėjo neeilinę galimybę dalyvauti ekskursijose po Marijampolės miestą. Visi sutiko, nes tikrai buvo verta, tiek daug išgirsti pikantiškų istorijos faktų, pamatyti naujai senus architektūros paminklus ir pasivaikščioti po rudenėjančią Marijampolę. Dėkojame už turiningai praleistą laiką gidui Tomui Kukauskui.
 
                  
 
                
 

Spalio 16 d. Meno mokyklos dailės programos mokiniai dalyvavo projekto „Išdrįsk pažinti, kurti ir dalintis“, finansuojamo Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšomis, edukacinėje išvykoje „Panemunės pilys ir piliakalniai. Architektūra“.
Kelionė prasidėjo nuo Kauno pilies. Raudondvario pilies edukatorė ne tik supažindino su pilies architektūra ir istorija, bet ir pamokė šokti viduramžių šokius. Toliau kelionę tęsėme važiuodami vaizdingu kraštovaizdžiu į Vilkiją, Seredžių, Veliuoną, Raudonės pilį. Kitas edukacinis užsiėmimas vyko Panemunės pilyje, kur reikėjo spręsti daugybę galvosūkių, rasti atsakymus į klausimus, susijusius su pilies architektūra. Įspūdžius sustiprino stabtelėjimas prie gotikinės Zapyškio bažnytėlės. Visą kelionę mus lydėjo gidė, kuri labai daug pasakojo apie aplankomus objektus, jų kultūrinę ir istorinę vertę. Mokiniai labai praturtėjo, pagilino savo žinias, (dar gavo ir namų darbų užduotį) patyrė puikių emocijų ir visi sakė, kad norėtų tokių kelionių ir ateityje. Gautos žinios ir patyrimai labai bus naudingi dailėtyros pamokose. Po kelionės ypač maloniai nustebino gidės iš Kauno elektroninis laiškas, adresuotas Meno mokyklos administracijai: „-Noriu padėkoti Panemune keliavusiems Jūsų mokiniams ir mokytojoms. Labai įdėmūs, kultūringi, draugiški vaikai. Tikiu, kad daug ką sužinojo, pasigrožėjo nuostabiai rudenėjančia Panemunės gamta, papildė savo vidinį pasaulį naujais įspūdžiais. Visiems linkiu sėkmės ir geriausios kloties ateityje“. Džiugu, kad Meno mokykloje mokosi tokie puikūs ir žingeidūs mokiniai.
 
           
 
      

Spalio 4 d. Marijampolės kultūros centre vyko šiuolaikinių  šokio festivalis- konkursas „Vizijos“. Parodyti savo sugebėjimus atvyko net 24 šokio kolektyvai iš visos šalies – Druskininkų, Alytaus, Vilkaviškio, Šakių, Kybartų, Kauno, Vilniaus ir net Rokiškio. Vietinių kolektyvų iš Marijampolės šiemet dalyvavo septyni.

Meno mokyklos choreografijos skyriaus 3 ir 6 klasių mokiniai (mokytoja D. Misiukevičienė) konkursui parengė tris kompozicijas. Šiuolaikinio, šou ir pop šokio kategorijose vaikų ir paauglių grupėse buvo iškovotos garbingos antrosios vietos. ( Komisiją sudarė : Alytaus šokio studijos „Aušrinė“ vadovė Aušra Saulevičiūtė, pernykščio televizijos projekto „Lietuvos talentai“ nugalėtojas šokėjas Edgaras Kerpė ir šokėja, choreografė, Nacionalinės M. K. Čiurliono menų mokyklos šiuolaikinio šokio dėstytoja Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė ). ,,Vizijose“ šokėjai turėjo galimybę ne tik varžytis bet ir pasimokyti, vyko net 4 edukaciniai praktiniai užsiėmimai. Juos vedė šokio meistrai Ieva Navickaitė, Lina Puodžiukaitė, Albertas Lagunavičius ir Edgaras Kerpė. Festivalio-konkurso ,, Vizijos“ tęsinys dar laukia, spalio 11 d.  žiūrovai turės galimybę pamatyti Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklį „Norėčiau būt paparčio žiedu“.

      

      


Marijampolės meno mokykloje paminėta Tarptautinė  muzikos diena.  Koncerte skambėjo liaudies muzika, kurią puikiai perteikė ansamblis „Tūto“ (vad. D. Vosylienė).  Aplodismentų susilaukė atlikėjai, pristatę Z. Bružaitės operos „Voro vestuvės“  muzikinius numerius.

Ačiū visiems dalyvavusiems ir ruošusiems muzikinę popietę.

      

      

      

                                                               

                                                           

                                                            

             


2020 m. kovo 20 - 21 d. turėjęs vykti IX respublikinis jaunųjų atlikėjų ir dailininkų festivalis - konkursas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ dėl karantino įvyko birželio 15 d. nuotoliniu būdu.
Konkurse dalyvavo Kornelija Kalinauskaitė (mok. Rita Gavinavičiūtė) ir tapo laureate.
 
      
 

Rugpjūčio 25 d. Kultūros centre atidarėme Meno mokyklos dailės skyriaus mokinių baigiamųjų darbų parodą. Paroda veiks iki rugsėjo 15 d. Kviečiame apsilankyti .

         


 Rugpjūčio 26 -oji - paskutinė stovyklos ,,Kelionė į muzikos šalį" diena. Tai, ką vaikai išmoko, galėjo parodyti savo tėveliams ir vieni kitiems.

    

    


                                 Penktąją stovyklos dieną vaikai grojo mušamaisiais muzikos instrumentais, kanklėmis, skudučiais, susipažino su akordeonu ir birbyne.

                        


                             Kelionė po muzikos šalį tęsiasi. Ketvirtoji stovyklos diena - pažintis su pučiamaisiais muzikos instrumentais, klasikine ir elektrine gitaromis.

                        


Besibaigiant vasaros atostogoms, meno mokykloje jau skamba muzika. Šaunus mokytojų kolektyvas rugpjūčio 19 d. sukvietė 7 -10 m. vaikus į vasaros stovyklą ,,Kelionė į muzikos šalį''. Kiekviena diena - tai nauja pažintis su įvairiais muzikos instrumentais, muzikavimas, improvizavimas, smagi ir įdomi veikla.

         


                      Antroji diena stovykloje ,,Kelionė į muzikos šalį" - pažintis su styginiais muzikos instrumentais. Smagu, įdomu, linksma!

         

Šiandien keliaudami po muzikos šalį stovyklautojai susipažino su klavišiniais instrumentais. Ne tik sužinojo kada sukurtas pirmasis fortepijonas ar iš ko jis  padarytas, bet ir patys mokėsi skambinti pianinu. O paskui visas naujai įgytas žinias naudojo spręsdami užduotis orientacinių varžybų metu.

      


2020 m. birželio 17 d. Nedas Lužanskis (mokytoja Vilija Biveinienė) dalyvavo X respublikiniame antrojo instrumento (fortepijono) festivalyje - konkurse „Pavasario garsai“, skirtame Kaišiadorių meno mokyklos 55-mečiui ir tapo laureatu. Konkursas vyko nuotoliniu būdu.
 
                                               
                                              

                                                                


                                                               


                                                        Birželio 12 d. Meno mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimas muzikos ir choreografijos skyriaus absolventams.

 

        

        


 Birželio 11d. Marijampolės meno mokykloje vyko dailės programos baigiamųjų darbų gynimas ir mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimas. Šiais metais pažymėjimai buvo įteikti 15 dailės programos mokinių. Mokyklą baigė dvi dailės ketvirtos klasės. Džiugu pažymėti, kad daugiau nei pusei mokinių pažymėjimai buvo įteikti su pagyrimu. Paskutiniai mėnesiai ir mokiniams ir mokytojams buvo ypatingi, nes ugdymo procesas vyko nuotoliniu būdu. Taigi padaryti baigiamąjį darbą tokiomis sąlygomis buvo nemenkas iššūkis . Baigiamosioms klasėms šias metais vadovavo mokytoja Jūratė Preikšienė ir mokytojas Artūras Kaminskas. Mokytojai pažymėjo, jog mokiniai labai susitelkė, susikoncentravo į savo darbą ir dirbdami namie stengėsi padaryti tai ką jie gali geriausiai, todėl rezultatai išties puikūs. Darbų įvertinimai labai aukšti. Mokinių darbai bus pristatyti ir plačiajai visuomenei šiais metais rugpjūčio pabaigoje vyksiančioje parodoje kultūros centre.

          
 
         
 
     
                                                   

                                                                                               NUOTOLINIO DARBO TVARKOS APRAŠAS
 
                                                   Marijampolės meno mokyklos nuotolinio mokymo organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas 
 
                                                      
 
                                                                  
                                                             2018 Marijampolės meno mokyklos mokinių įrašų albumas 

 
                                            

Kodėl verta pasirinkti mus

Kodėl verta lankyti meno mokyklą?
Meno mokykla- neišsemiamas meno pasaulio pažinimo šulinys. Visi, kurie nori paragauti ar atsigerti iš šios versmės, yra mokomi meno "sėmimo" pagrindų. Išmokę pasisemti, turi nuspręsti, ko jie nori- paragauti ar mėgautis šiuo meno šuliniu visą gyvenimą.
Kodėl verta lankyti meno mokyklą?
Paragavusiems meno, skonis išliks visą gyvenimą. Į kur jie bepažvelgtų, visur juos lydės spalvos, formos, garso, judesio užpildytos erdvės dvelksmas. Darnos ir grožio siekis išliks visuose jų veiksmuose.
Kodėl verta lankyti meno mokyklą?
Mokydamiesi meno versmėje savo laisvalaikį ištirpdysite kūrybos, tobulumo siekio spinduliuose. Ar verta prarasti tokią galimybę?